Modny sposób na wybór kasku rowerowego

kask rowerowy

Rowery to jeden z najprzyjemniejszych sposobów poruszania się po mieście. Niezależnie od tego, czy dojeżdżasz do pracy, czy zwiedzasz, jazda na rowerze jest przyjemnym i ekologicznym sposobem na dotarcie z punktu A do punktu B.

Noszenie kasku podczas jazdy na rowerze jest niezbędne dla Twojego bezpieczeństwa. Liczne badania wykazały, że noszenie kasku może zapobiec urazom głowy, a nawet uratować życie w ekstremalnych sytuacjach. W rzeczywistości statystyki pokazują, że kaski zmniejszają ryzyko poważnych urazów głowy aż o 85%.

Przy tak wielu różnych rodzajach kasków może być trudno wybrać najlepszy dla siebie. Aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję przy wyborze kolejnego kasku rowerowego, zebraliśmy kilka pomocnych wskazówek, na co zwrócić uwagę podczas zakupów idealnie dopasowanego kasku.

Jak kaski są zaprojektowane?

Kaski rowerowe są zaprojektowane tak, aby chronić Cię podczas uderzenia. Mogą one zapobiec uszkodzeniom głowy, wstrząsom i innym urazom mózgu. Mogą również pomóc w zapobieganiu złamaniom twarzy i chronić oczy przed latającymi odłamkami. Czego powinieneś szukać w kasku podczas zakupów? Przede wszystkim należy upewnić się, że kask jest dobrze dopasowany.

Źle dopasowany kask może w rzeczywistości zwiększyć ryzyko urazu głowy podczas wypadku. Należy również upewnić się, że wybrany kask jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Zewnętrzna skorupa kasku powinna być wykonana z mocnego, twardego tworzywa sztucznego lub poliwęglanu. Wewnętrzna część powinna być wykonana z miękkiego materiału, który otuli Twoją głowę.

Zapięcie typu D-ring

Zapięcie typu D-ring jest metalowym pierścieniem używanym do bezpiecznego zamknięcia paska podbródkowego kasku. Są często stosowane w różnych kaskach sportowych (w tym rowerowych), aby zapewnić bardziej bezpieczne zapięcie. Zapięcia te są zazwyczaj spotykane w droższych kaskach.

Zapięcia te są bardziej bezpieczne niż zapięcia klamrowe, ponieważ nie przesuwają się po prawidłowym wyregulowaniu. Zapięcie typu D-ring może również działać jako dodatkowa funkcja bezpieczeństwa. W razie wypadku, może pęknąć, uwalniając pasek podbródkowy i umożliwiając zdjęcie kasku.