Rower crossowy – uniwersalny, ale bez nudy

rower crossowy

Czy istnieje rower na każdą okazję? Czy to możliwe by jeździć szybko, daleko ale i komfortowo? I może jeszcze przydałaby się konstrukcja odpowiednia zarówno dla mężczyzn jak i kobiet? Tak, to wszystko jest możliwe z rowerem crossowym. Jego zwinność połączona z uniwersalnym zastosowaniem zadowolą niedzielnych rowerzystów, średnio zaawansowanych adeptów sztuki kolarskiej oraz profesjonalistów. Jakie są cechy crossa i jaki wybrać?

Rower crossowy – wszystko co musisz wiedzieć

W dzisiejszych centrach rowerowych nie brakuje rowerów skrojonych specjalnie na specyficzne warunki i sposób użytkowania. Znaleźć można tam gravele, rowery szosowe czy miejskie. Wśród nich, cross jest modelem pośrednim, nadającym się zarówno na leśne ścieżki, szosy i do miasta. Typowy jednoślad tego typu łączy zazwyczaj fenomenalne przerzutki i hydrauliczne hamulce tarczowe z wygodną w użytkowaniu ramą i wytrzymałym amortyzatorem. Takie rowery crossowe znajdziesz w greenbike.pl

Jak wybrać model idealny dla siebie?

Każdy rower, w tym rower cross, posiada kilka cech, które warto dobrać do użytkownika. Warto wziąć pod uwagę:

  • rozmiar roweru,
  • typ ramy,
  • akcesoria,
  • cenę.

Zaczynając od rozmiaru roweru, należy zwrócić uwagę na to, czy będzie on użytkowany przez kobietę czy mężczyznę. Wiele damskich modeli roweru cross posiada charakterystycznie obniżoną ramę, choć panie nie zawsze preferują taki typ. Ramy roweru to szerokie spektrum różnych stopów aluminium. Jeżeli rower cross sprzedawany jest w finalnej formie, dobrym pomysłem będzie sprawdzenie czy wszystkie akcesoria odpowiadają jego przeznaczeniu. Błotniki montowane na rzepy czy może mniej mobilne rozwiązanie, miejsce na bidon czy może torba?

Cross love

Jak widać, rowery crossowe to marzenie każdego miłośnika wycieczek jednośladem. Pozwalają osiągnąć duże prędkości, nie zmęczyć się zbytnio na podjazdach oraz uniknąć zbędnych turbulencji w lesie lub na łące. To jednak nie oznacza, że każdy cross będzie odpowiadał każdemu, przez co warto przemyśleć zakup danego modelu aby jak najlepiej odpowiadał potrzebom rowerzysty.